Platforma wibracyjna SONIX

Proces wyszczuplania wybranej części ciała obuwa się poprzez wykorzystanie technologii elektromagnetycznej oraz mechanizmu głośnika generujące wibracyjne fale akustyczne o częstotliwości od 3-50 Hz. Pionowe wibracje są dostarczane osobie stojącej na płycie urządzenia i wnikają głęboko w organy i tkanki stymulując je.

Efektem tego jest dostarczanie treningu fizycznego dla całego ciała bądź wybranych partii ciała. Sonix umożliwia pełną kontrolę nad częstotliwością i natężeniem drgań pozwalając na dostosowanie treningu do indywidualnych potrzeb klienta.

Wibracje całego ciała mają nieoceniony wpływ na rozbudowę i stan mięśni, mineralne wzmocnienie kości oraz stymulację hormonu wzrostu. Sonix pozytywnie oddziałuje na układ krążenia – poprawia krążenie i nasycanie krwi tlenem, pobudza układ limfatyczny oraz oczyszcza organizm z toksyn, dzięki czemu następuje redukcja cellulitu, redukcja tkanki tłuszczowej, regulacja gospodarki hormonalnej, wzrasta przemiana materii. Platforma Sonix stymuluje włókna kolagenowe dzięki czemu skóra staje się gładsza i jędrniejsza.

Ćwiczenia na platformie Sonix stymulują wydzielanie endorfin i poprawę nastroju. Sonix umożliwi nam także poprawę i korektę postury wraz ze zwiększeniem wyczucia balansu. Ćwiczenia na tym urządzeniu przyniosą wiele korzyści osobom starszym, osobom niepełnosprawnym, otyłym, pacjentom po wypadkach wymagających rehabilitacji jak również każdemu kto chce poprawić wygląd swojego ciała.

Zalety dla osób starszych:
– Polepsza metabolizm dla lepszej cyrkulacji krwi i limfy.
– Wzbogaca strukturę mineralną kości.
– Uaktywnia układ nerwowy zgodnie z metodą PNF. PNF (ang. Proprioceptywnego Neuromuscular Facilitation) jest metodą, w której terapia funkcjonalna jest procesem stopniowego odtwarzania umiejętności ruchowych pacjenta, znajdująca zastosowanie m.in. w terapii pacjentów po udarze mózgu.
– Łagodzi i kontroluje ból fizyczny
– Zapobiega chorobom zwyrodnieniowym.

Platforma SONIX spełnia funkcje fizjoterapeutyczne korzystnie wpływając na system nerwowy i mięśniowy . Jest urządzeniem rehabilitacyjnym dla osób, które nie są w stanie w pełni samodzielnie ćwiczyć.

Zalety dla kobiet:
– Podnosi poziom wolnych kwasów tłuszczowych w plaźmie krwi
– Likwiduje cellulit
– Poprawia cyrkulację krwi i limfy
– Podwyższa metabolizm
– Usprawnia procesy trawienne przez stymulacje układu pokarmowego
– Stymuluje hormon wzrostu (GH) i zmniejsza hormon stresu.
– Ujędrnia i poprawia stan skóry

Zalety dla osób uprawiających sport:
– Redukuje ryzyko kontuzji przez łatwe i proste rozciąganie mięśni.
– Zapewnia szybszą regenerację mięśni po intensywnym treningu.
– Zwiększa elastyczność stawów.
– Poprawia refleks i wytrzymałość mięśni.
– Zapewnia poprawę wyczucia balansu.

SONIX stymuluje nie tylko duże mięśnie ale również mniejsze partie mięśniowe przez krótkie napięcia i rozluźnienia co pozwala na szybszą regenerację mięśni. Ćwiczenia na SONIX są bardzo efektywne jeśli chodzi o zwiększenie elastyczności i ruchu mięśni, które prowadzi do polepszenia refleksu i poczucia balansu.

 

Usługa dostępna w Salonach:
Warszawa: Centrum Kosmetyki Morskiej