Zabieg złuszczania kwasem migdałowym

Kwas migdałowy należy do grupy alfa-hydroksykwasów (AHA) i jest zluszpozyskiwany z gorzkich migdałów. Spośród kwasów AHA posiada najsilniejsze właściwości przeciwbakteryjne oraz dzięki budowie cząsteczki wykazuje specyficzne możliwości terapeutyczne. Kwas migdałowy nie uwrażliwia skóry na słońce i dlatego może być stosowany przez cały rok, a także – ze względu na brak ryzyka wystąpienia przebarwień.
W niskich stężeniach (5%-10%) kwas migdałowy stosowany jest w produktach przeznaczonych do łagodnej pielęgnacji skóry tłustej ze skłonnościami do trądziku, a dzięki właściwościom złuszczającym wykorzystuje się go również w produktach o działaniu opóźniającym procesy starzenia. Wyróżnia się silnym działaniem antybakteryjnym, które sprawia, że zabiegi z jego wykorzystaniem z powodzeniem stosowane są w leczeniu stanów zapalnych skóry. Po zabiegu następuje zmniejszenie grubości warstwy rogowej i normalizacja keratynizacji – skóra uzyskuje gładkość i ładny, świetlisty koloryt. Powoduje wzrost nawilżenia naskórka, a w efekcie uelastycznienie go i ujędrnienie. Polecany dla regeneracji skóry z fotouszkodzeniami i przebarwieniami posłonecznymi – depigmentacja.

Opis zabiegu:
Rozpoczynając kurację, należy stosować kosmetyki o niższym stężeniu, stopniowo je zwiększając. Aby skorzystać z dobroczynnego działania peelingu kwasem migdałowym, kuracja musi obejmować kilka zabiegów. Mimo że kwas migdałowy nie zwiększa wrażliwości na promieniowanie UV, w trakcie kuracji należy stosować kremy z filtrami, a także kremy podtrzymujące działanie zabiegu. Podstawowym etapem zabiegu jest oczyszczanie twarzy mleczkiem, pianką lub mydłem, mające na celu usunięcie warstwy sebum, stanowiącej barierę dla kwasów AHA (należą do kwasów nierozpuszczalnych w tłuszczach). Wykonanie tzw. pre-peelingu kosmetykiem zawierającym kwas o niższym stężeniu w celu przygotowania skóry do złuszczania kwasem o wyższym stężeniu. Następnie nałożenie na skórę peelingu z kwasem migdałowym o stężeniu odpowiednio dobranym do rodzaju skóry. Peeling zmywany jest po czasie indywidualnym dla każdego klienta, obserwując reakcję skóry. Ostatnim etapem jest nałożenie kremu nawilżającego.

Czas trwania: ok. 45 min

Magda Skwarek
Kosmetolog, Salon Piękności Denique CH Bemowo

Cennik: KLIKNIJ!

Usługa dostępna w Salonach:
Warszawa: Salon CH Bemowo