Makijaż permanentny

Makijaż permanentny jest alternatywą do tradycyjnego makijażu. Tego makijaztypu zabieg umożliwia skorygowanie np. linii ust, uwydatnienie, powiększenie ich konturu i wypełnienie dowolnym kolorem, można również skorygować brwi, nanieść kreskę na powiekę i podkreślić linie rzęs. Dzięki tej metodzie pigmenty pochodzenia naturalnego, nietoksyczne i niealergizujące zostają wprowadzone do przestrzeni miedzykomórkowej naskórka i utrzymują się tam 3-5 lat. Makijaż permanentny może być stosowany w przypadku każdego typu skóry, zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Polecany szczególnie:
– dla osób z rzadkimi, nieregularnymi brwiami, brwiami o asymetrycznych kształtach
– dla osób mających bardzo jasne brwi lub całkowitym ich braku
– dla osób z małymi oczami, oczami o opadających kącikach
– dla osób mających słaby zarys rzęs lub całkowitym ich braku
– dla osób z bladymi ustami i nieregularnym ich kształcie
– dla osób mających wąskie usta i ustach którym brak konturu
– dla sportowców, osób aktywnych fizycznie
– dla osób noszących okulary lub szkła kontaktowe
– osobom chcącym wyglądać świeżo bez malowania się pomadkami i konturówkami
– dla upiększenia i podkreślenia naturalnej urody
– dla lepszego samopoczucia w codziennym życiu

Należy pamiętać, iż makijaż permanentny jest makijażem bazowym. W sposób naturalny podkreśli naturalne piękno twarzy lub ewentualnie wprowadzi korekty. Można na nim wykonać klasyczny makijaż z użyciem kosmetyków kolorowych.

Przed zabiegiem:
Każdą klientkę traktuję indywidualnie, dlatego przed wykonaniem mikropigmentacji proponuję bezpłatną konsultację. Na spotkaniu udzielam wszelkich niezbędnych informacji dotyczących zabiegu, dobieram odpowiednie kolory oraz ustalamy termin wykonania usługi.

Na konsultację można zabrać ze sobą ulubione pomadki i konturówki do ust, kredki do brwi i oczu. Postaram się dobrać jak najbardziej zbliżony kolor do ulubionego.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
– ciąża,
– choroba krwi (Hemofilia),
– czynna opryszczka,
– zaawansowana cukrzyca, łuszczyca, choroby gałki ocznej,
– nadciśnienie tętnicze, podwyższona temperatura,
– ostrzyknięte usta (6 miesięcy przed zabiegiem),
– osoby w trakcie leczenia choroby nowotworowej,
– osoby zakażone wirusem HIV lub wirusem zapalenia wątroby (Hepatitis).

Czas trwania zabiegu:
Dobrze wykonany zabieg potrzebuje czasu. Wydłużony czas pacy świadczy o delikatności i dokładności wykonania zabiegu. Pigmentacja trwa około 1,5 do 2 godzin, wraz z rysunkiem i znieczuleniem może wydłużyć się do 3 godzin.

Po zabiegu:
Po zabiegu makijaż jest bardziej intensywny, w krótkim czasie barwa zblednie, co jest związane z procesem regeneracji komórek (wraz ze złuszczeniem się obumarłych komórek naskórka złuszczeniu ulega część pigmentu makijażu permanentnego). Po wykonanym zabiegu nie można moczyć wykonanego makijażu do momentu zupełnego zagojenia, nie wolno zdrapywać, powstających w czasie gojenia strupków, opalać się i korzystać z sauny.

W przypadku pigmentowania ust, osobom u których często występuje opryszczka zalecane jest przyjmowanie przez 7 – 10 dni po zabiegu tabletek heviran 400, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Ewa Jóźko
Manager Salon Piękności Denique CH Arkadia

Cennik: KLIKNIJ!

Usługa dostępna w Salonach:
Warszawa: Salon CH ArkadiaSalon CH BemowoSalon CH JankiSalon CH TargówekSalon CH Wileńska,Centrum Kosmetyki MorskiejSalon Mokotów
Wrocław: Salon Pasaż Grunwaldzki