Karboksyterapia

KARBOKSYTERAPIA

Terapia dwutlenkiem węgla – „cudownym gazem”, czyli inaczej karboksyterapia została okrzyknięta największym przełomem w zakresie kosmetologii estetycznej. Karboksyterapia na całym świecie stała się doskonałym rozwiązaniem na podstawowe jak i zaawansowane problemy estetyczne klientek w gabinetach.
Wstrzyknięcie podskórne dwutlenku węgla powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawę krążenia krwi. Proces ten sprzyja zwiększonej produkcji kolagenu, poprawie retencji wody oraz eliminowaniu obrzęków. Efekty jakie uzyskujemy, to nie tylko zdecydowana poprawa skóry, ale i zwiększenie jej grubości.
Dzięki bezpieczeństwu i małej inwazyjności przy jednoczesnym potwierdzeniu swojej skuteczności, znalazła szerokie zastosowanie jako jedna z pierwszych terapii, które możemy zaproponować pacjentom w podstawowych problemach estetycznych.
Zabieg karboksyterapii polega na ostrzykiwaniu  medycznym dwutlenkiem węgla stosując kontrolowane dawki gazu.Jest to zabieg całkowicie bezpieczny ponieważ CO2 jest produkowany przez nasze komórki w wyniku metabolizmu i wydalany przez płuca.
Karboksyterapia jest bardzo pomocna w walce w  cellulitem, rozstępami, z podwójnym podbródkiem, nadmiarem tkanki tłuszczowej zgromadzonej lokalnie,łysieniem i nadmierną utratą włosów, z poprawą elastyczności skóry twarzy, szyi, dekoltu.Eliminuje zmarszczki ,cienie pod oczami.
Działanie karboksyterapii polega na wywołaniu stanu zapalnego,dzięki któremu następuje stymulacja elastyny i kolagenu.Włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu.Skóra ulega wygładzeniu i ulastycznieniu.Dochodzi do uwalniania tlenu z cząsteczek hemoglobiny.
Przy redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej ,dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych,zwiększa się natlenienie tkanek,przywrócony zostaje prawidłowy metabolizm komórek.Dochodzi do eliminacji zalegających w skórze toksyn. Gaz w organizmie częściowo przeksztaca się w kwas węglowy,który mechanicznie uszkadza i rozpuszcza komórki tłuszczowe. Poprawie ulega metabolizm  i wydalenie uwolnionego tłuszczu.
Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem karboksyterapii:
-ciąża, -okres karmienia piersią, -niewydolność nerek, płuc, serca, -astma -ostre infekcje, -gorączka, -choroby krwi. -padaczka -zakażenia bakteryjne/opryszczka/ -zbyt wysokie ciśnienie krwi -stosowanie antykoagulantów-leki przeciwzakrzepowe/aspiryna,heparyna/

Kosmetolog, Marzena Plesnar

Salon Piękności Denique Mokotów

20170630_13535520170630_13525920170630_135349