IPL fotodepilacja

Fotodepilacja IPL

Usuwanie zbędnego owłosienia, likwidowanie pierwszych zmarszczek, tzw. depfoto odmładzanie. IPL to urządzenie wytwarzające fale świetlne o różnych długościach. Fale przenikają do zawartych w tkankach barwników (maelaniny, hemoglobiny) i poprzez fototermolizę selektywną, przeprowadzą do zniszczenia danej tkanki bez uszkodzenia sąsiednich. Fale pobudzają również fibroblasty i włókna kolagenowe do regeneracji i stymulują ich wzrost. Długość fal potrzebną do terapii uzyskuje się poprzez filtry i odpowiednie dobranie parametrów komputera sterującego urządzeniem IPL.

Marta Łosiewicz kosmetolog
Salon Piękności Denique CH Wileńska

Cennik: KLIKNIJ!

Usługa dostępna w Salonach:

Warszawa: Instytut Pięknej Twarzy i CiałaSalon CH JankiSalon CH Targówek,  Salon MokotówSalon CH Bemowo

FOTOODMŁADZANIE :

Fotoodmładzanie IPL to znakomity zabieg polegający na odmładzaniu przy pomocy światła. Silne światło o odpowiedniej długości fali (technologia IPL) pobudza komórki skóry właściwej do produkcji kolagenu. Jednocześnie dochodzi do skracania i przebudowywania włókien kolagenowych. Światło emitowane przez laser usuwa wszystkie niepożądane zmiany w skórze, które powstały na skutek działania czasu, słońca i/lub chorób skóry.

Światło IPL:

  • likwiduje zmarszczki,
  • poprawia sprężystość i elastyczność skóry,
  • wpływa na kondycję skóry (skóra staje się ”pełna blasku”).

ipl1

ZABIEGI NA PRZEBARWIENIA I PLAMY POSŁONECZNE:

Przebarwienia są to widoczne gołym okiem plamki lub plamy nieregularnej wielkości, ciemniejsze od otaczającej je zdrowej skóry. Bardzo często powstają przy udziale światła słonecznego i są nagromadzeniem melaniny – barwnika skóry produkowanego w odpowiedzi na promienie ultrafioletowe. Często przyczyną ich pojawienia się jest stosowanie antykoncepcji czy substancji suplementacyjnych w okresie menopauzy wraz z niedostatecznym zabezpieczaniem się przed promieniowaniem słonecznym.
Zazwyczaj pojawiają się na czole, w okolicach ust, dłoniach i dekolcie. W przypadku zmian pozapalnych – na policzkach, a często również na całej twarzy.
Najczęstsze ich występowanie spotyka się u 30% kobiet po trzydziestym i 90% po pięćdziesiątym roku życia.

ipl2

REDUKCJA PRZEBARWIEŃ IPL:

Zabieg usuwania przebarwień metodą IPL jest polecany dla osób z przebarwieniami hormonalnymi, polekowymi, pozapalnymi, posłonecznymi, starczymi, ostudą oraz piegami.
IPL świetnie sprawdza się zarówno w przypadku przebarwień położonych w płytkich jak i w głębokich warstwach skóry.
Światło IPL jest wybiórczo pochłaniane przez melaninę, podgrzewa komórki zawierające barwnik powodując ich zniszczenie. Uszkodzone komórki ulegają usunięciu z organizmu.
Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do normalnego trybu życia. Zabieg jest krótki i bezinwazyjny, ale dla pełnego efektu niezbędne jest wykonanie serii zabiegów.

TRĄDZIK:

Trądzik pospolity należy do najczęściej występujących schorzeń dermatologicznych. Cierpi na niego ponad 80% osób w wieku 12-24 lata, ale trądzik po 30 roku życia również atakuje. Jest to jedna z najczęściej występujących chorób skóry.

Trądzik powstaje w mieszkach włosowych, do których uchodzi łój z gruczołów łojowych. Zdrowa skóra produkuje niewielkie ilości łoju, który wydostaje się na powierzchnię skóry. Prawidłowa ilość łoju zapewnia skórze odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie. Poziom produkowanego łoju jest kontrolowany przez hormony.
W przypadku trądziku gruczoły łojowe wydzielają nadmiar sebum i następuje łojotok, a przewód wyprowadzający łój zostaje zaczopowany. Czopy łoju i warstwy zrogowaciałego naskórka to właśnie zaskórniki. Stają się one czerwone i bolą pod wpływem dotyku, jeśli w ich okolicy dojdzie do bakteryjnego stanu zapalnego.

ipl3

Leczenie trądziku pospolitego – urządzenie IPL

Światło IPL niszczy szybko namnażające się bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne w trądziku (działa podobnie do antybiotyków, które stosowane miejscowo lub ogólnie mogą jednak wywoływać szereg objawów niepożądanych niszcząc wątrobę i żołądek). Badania przeprowadzone w wielu ośrodkach na świecie wykazały osiągnięcie trzy razy szybszych efektów leczenia systemem IPL , niż w przypadku tradycyjnych metod (wyraźna poprawa zmian – 60-80% – po serii naświetlań przeprowadzonych w ciągu 3-4 miesięcy). Bardzo spektakularne efekty uzyskuje się w leczeniu tą metodą trądziku ze zmianami ropnymi. Zalecana jest seria 5 zabiegów, wykonywanych co tydzień.

ipl4

Poleca, Kosmetolog Justyna Obszarska